title
לחצו להתקשרות:


משכנתא לרכישת דירה מכונס נכסים

רכישת דירה מכונס נכסים, עשויה להתגלות כעסקה משתלמת בצורה יוצאת דופן. מהו הליך כינוס נכסים ומתי הוא מתבצע? מהו הליך רכישת דירה מכונס הנכסים? מהם היתרונות והחסרונות בתהליך הזה? המאמר שלפניכם עוסק בסוגיות הללו בהרחבה. כמו כן, המאמר כולל טיפים ועצות שיסייעו לקורא להימנע ממוקשים ומהמורות בדרך לדירה החדשה.

היועצים הפיננסיים המיומנים של המקור להוצאה לפועל ולמשכנתאות מסייעים ללקוחות המעוניינים בכך בהשגת משכנתא חוץ בנקאית לרכישת דירה מכונס נכסים. בנוסף, ניתן לקבל סיוע בהשגת הלוואות חוץ בנקאיות או משכנתאות לעסקים. אם יש לך עניין ברכישת דירה מכונס נכסים ובחיסכון כספי ניכר במחיר הנכס, זה המקום עבורך.

כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות טופס יצירת קשר באתר. בנוסף, ניתן ליצור קשר טלפוני בשעות העבודה המקובלות. נציגה או נציג מקצועי מטעמנו יצרו אתך קשר בהקדם וילוו אותך לאורך כל הדרך. המקצוענים של המקור להוצאה לפועל ולמשכנתאות פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה גבוהים.

המקור למידע ברשת על שירותים בתחום ההוצל"פ

התאמת יועץ פיננסי מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרה של יועצים פיננסים

משכנתא והליך כינוס נכסים

כינוס נכסים הוא החלק המרכזי והחשוב ביותר בהליך פשיטת רגל של אדם פרטי. מטרת ההליך הזה הינה תפיסה וריכוז של כל נכסי החייב. זאת, במטרה למכור אותם ולהשתמש בכספים שהתקבלו לכיסוי חלקי או מלא של החובות לזוכים בהליך ההוצאה לפועל. הליך כינוס הנכסים עשוי לארוך כמה שבועות ולעיתים אפילו כמה חודשים. הזמן הזה נדרש למי שמונה על ידי שופט או רשם ההוצאה לפועל, לאתר ולתפוס את נכסי החייב בשלמותם.

למען הסר ספק, מלכתחילה מוטלת על החייב החובה לדווח על כל הנכסים הקיימים השייכים לו. מדובר במיטלטלין, רכב, קניין רוחני ואתרי אינטרנט מניבים, כמו גם במפעל או עסק פעיל שניתן למכור אותו או להפעיל אותו במטרה לייצר מזומנים. אבל גולת הכותרת בהקשר הזה, בעיקר כשמדובר באנשים פרטיים, הם נכסים נדל"ניים – אדמות, בתים, דירות או מבנים מסחריים הרשומים על שם החייב בהוצאה לפועל.

כינוס נכסים, למרות התפקיד המרכזי שלו בהליך הוצאה לפועל, הוא רק השלב השלישי בתהליך. השלבים הקודמים לו הם הגשת בקשה לפשיטת רגל ושלב איחוד תיקים בהוצאה לפועל. בשלב הראשן מבקש החייב להכיר בו כפושט רגל. לעיתים מגיעה הבקשה מצד הנושים, (בהליך הוצל"פ הם קרויים "זוכים"), לאחר שהבינו כי אין כל דרך ריאלית אחרת לגבות חובות מהחייב, ואפילו אם מדובר בגבייה חלקית.

לחילופין, עלול אחד הנושים המובטחים להגיש בקשה כזאת, תוך ידיעה ברורה שהחזר החוב כלפיו נמצא בעדיפות ראשונה. בשלב איחוד התיקים מאוחדות למעשה כל התביעות הכספיות כנגד החייב לכדי תיק אחד. כך יותר קל לכל הצדדים לדעת בדיוק היכן הם עומדים ומהם הסיכויים שלהם להחזיר לעצמם חלק מהחובות כלפיהם.

משכנתא לרכישת דירה מכינוס נכסים

רכישת דירת מגורים מכונס נכסים כרוכה בהליך קצר יחסית ואינטנסיבי מאד. לכן יש חשיבות רבה בתזמון נכון הן של הגשת הבקשה למשכנתא והן של ביצוע ההליכים לקראת רכישת הנכס.

היתרונות בקניית דירה מכונס נכסים

היתרונות הגלומים ברכישת דירה מכונס נכסים הם גדולים מאד. לכן, לא פלא שעל כל דירה המוצעת למכירה בדרך הזאת יש קופצים רבים. להלן היתרונות העיקריים:

מחיר אטרקטיבי

מחיר הדירה המוצעת למכירה דרך כונס נכסים הוא היתרון הגדול ביותר הגלום בתהליך. בדרך כלל, מחירי דירות מכונס נכסים נמוכים ב 15% עד 30% ממחירן של דירות דומות או זהות הן מבחינת המיקום והן מבחינת הגודל.  דירה ששווייה על הנייר הוא כמיליון שקלים, עשויה להימכר במחיר שעשוי לנוע בין 700,000 ₪ לבין 850,000 ₪.

הליך קצר ומהיר

הליך מכירת דירה באמצעות כונס נכסים הוא מהיר יחסית. בתוך חודשיים במקרה הטוב ועד ארבעה חודשים במקרה הפחות טוב, תעבור הדירה לרשות הרוכשים

העדר שעבודים ועיקולים על הדירה

הדירה תעבור לרשות הרוכשים כשהיא נקייה מעיקולים, שעבודים וכל חוב אחר מכל סוג שהוא.במקרים חריגים, יש להסיר הערות אזהרה הרשומות בטאבו על הדירה תוך הסתייעות באנשי מקצוע מיומנים.רישום הדירה על שם הרוכש מתבצע על ידי כונס הנכסים.

סיכונים בקניית דירה מכונס נכסים

ככלל, כונס הנכסים מוכר את הדירות המצויות בחזקתו כפי שהן (AS IS). הכונס איננו לוקח אחריות כל שהיא על מצב הדירה על כל המשתמע ממנו. בדיקת הדירה והערכת הסכום הנדרש על מנת להפוך אותה לראויה למגורים מוטלת על הרוכש. להלן כמה דברים שיש לקחת בחשבון

שינויים ותוספות בדירה

אם במהלך השנים בוצעו בדירה המוצעת שינויים ותוספות, כדאי לבדוק אם הם מאושרים ואם נרשמו כיאות בספרים. לא נעים לקנות דירה בת 100 מטר עם פרגולה ומרפסת שמש, ולגלות שמדובר בעצם בדירת 70 מטר כשהמרפסת מיועדת להריסה.

הערכה בחסר של השמאי

לפני רכישת הדירה כדאי מאד לעיין בהערכת השמאי כפי שניתנה לכונס הנכסים. בנוסף, כדאי שאחד השמאים המומלצים על ידי הבנק (או הגוף המעניק משכנתא לרכישת דירה מכונס). יעריך את שווי הנכס. לא נעים לסכם על מחיר עם הכונס ולגלות שלא ניתן לקבל משכנתא בסכום הנדרש.

אישור בית המשפט

בית המשפט רשאי להימנע מאישור עסקת המכירה. זאת, אם המחיר שעליו הוסכם הוא נמוך בצורה בלתי סבירה מהמחיר הריאלי של הנכס. לפיכך יש להיזהר מאד, אם מחיר הנכס כפי שהציע הכונס הוא נמוך בצורה מעוררת חשד. עם זאת, המרבית המקרים, המחיר שהכונס קבע הן כמחיר ראשוני והן כמחיר בהתמחרות הוא הקובע.

מכשולים שעלולים להאריך את התהליך

כבר נאמר לעיל שהליך מכירת דירה מכונס הוא לרוב קצר. אבל לעיתים התהליך עלול להתמשך הרבה מערב לזמן שהוקצב לו מלכתחילה. לעיתים מתעקש בעל הנכס להיצמד אליו ולא להניח. במקרים אחרים, החייב עצמו מתגורר בנכס ולא ניתן הוציא אותו משם. ככלל, נכס שיש בו דיירים הוא מלכתחילה נכס בעייתי.

פדיון הנכס על ידי הבעלים

המכשול הקשה ביותר בדרך לרכישת נכס מכונס נכסים, טמון בעובדה שבעל הנכס יכול בכל שלב בתהליך לפדות אותו – כלומר להגיע לכדי הסדר חובות עם הנושים. במצב הזה, עלול הרוכש הפוטנציאלי להיתקע עם משכנתא בלי הנכס. מדובר במצב שבו כל ההוצאות ששולמו בדרך למשכנתא הן ברכה לבטלה ומסבות נזק ניכר לרוכשים המאוכזבים.

בשורות דלעיל הובאו הגורמים העיקריים העשויים להשפיע על מהלך הפעילות לקראת רכישת דירה מכונס נכסים. מצד אחד, מדובר בחיסכון כספי משמעותי. מצד שני, אין להמעיט בחשיבות הבדיקה של הנכס המוצע למכירה. בנוסף, יש להביא לתשומת לב הרוכשים הפוטנציאלים את העובדה שעם הגשת ההצעה יש להפקיד בידי כונס הנכסים ערבות בנקאית או המחאה בנקאית על סך 10% ממחיר הרכישה המוצע.

הסדר חוב בתהליך הוצאה לפועל
הסדר חובות
איחוד תיקים בהוצל"פ
איחוד תיקים
הליך פשיטת רגל
פשיטת רגל
חקירת יכולת חייבים
חקירת יכולת

אם ההצעה שהוגשה תתקבל, כי אז ההמחאה תהפוך לחלק ממחיר הדירה. אם לא – ההמחאה תוחזר למגיש ההצעה. אבל אם מגיש ההצעה זוכה ואחר כך מתחרט, ההמחאה או הערבות תחולט ולא תוחזר.

נטילת משכנתא לקניית דירה מכונס

באופן עקרוני, הליך נטילת משכנתא לקניית דירה מכונס הנכסים זהה להליך משכנתא רגיל. השוני בין שני ההליכים נוגע בעיקר למהירות הרבה שבה הדברים מתרחשים. בנוסף, הסיכונים ברכישת דירה מכונס נכסים הם רבים. זאת, בעיקר לאור המורכבות של הליך כינוס הנכסים והעובדה שהשינויים במצבו של הנכס עלולים להיות מהירים. בנוסף, מרגע סגירת העסקה צריכה העברת הנכס על שם הרוכש להתבצע במהירות. זאת, עקב החשש שמא זוכים בהליך הוצאה לפועל כנגד החייב עלולים לתפוס חזקה על הדירה.

כיון שכך, כדאי מאד להתייעץ עם מומחים להוצאה לפועל ולמשכנתאות ולהסתייע בהם. מדובר בהליך כה מורכב מצד אחד, אבל עם פוטנציאל עצום לרווחים מצד שני. לפיכך, כל טעות בשיקולים עלולה לגרום הפסד כספי ניכר.

המומחים של המקור למשכנתאות ולהוצאה לפועל מסייעים לרוכשים להיחלץ ממהמורות בדרך לרכישת הדירה או טוב מכך – להימנע מלכתחילה מלהיכנס אליהן.

הסיוע בהליך רכישת דירה מכונס הנכסים בא בנוסף לאיתור המשכנתא המתאימה ביותר ליכולות ולצרכים של הרוכשים הפוטנציאליים. זה המקום לציין כי כל עסקת רכישה מהסוג הזה היא עולם ומלואו והיא מותאמת בצורה הטובה ביותר לכל לווה.

אם יש לכם צורך בנטילת משכנתא לקניית דירה מכונס נכסים בהוצאה לפועל, צרו קשר כבר כעת באמצעות טופס יצירת הקשר באתר. לחילופין, תוכלו להתקשר למוקד הטלפוני בשעות העבודה המקובלות. יועצת או יועץ מקצועי של המקור למשכנתא והוצאה לפועל יצרו אתכם קשר בהקדם. הם ילוו אתכם לכל אורך התהליך, עד לקבלת המשכנתא וסיום עסקת הרכישה. אנו פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה גבוהים בגיוס הלוואות ומשכנתאות. צרו קשר כעת.