title
לחצו להתקשרות:


עיקול בהוצאה לפועל

עיקול בהוצאה לפועל מוטל על ידי הרשם על רכוש וממון של חייב בהוצל"פ. עיקולים בהוצאה לפועל הם חלק מהליך גביית קנסות דרך הוצל"פ או גביית חובות אחרים. העיקול מונע מהחייב להשתמש ברכוש שעוקל, כמו גם בחשבונות הבנק שלו. זאת, עד לפירעון החוב שבעטיו פנה הנושה (הזוכה בהליך הוצל"פ) מלכתחילה להוצאה לפועל. מהו עיקול בהליך הוצאה לפועל? אילו סוגי רכוש השייך לחייב ניתן לעקל? מהם סוגי הרכוש שלא ניתן לעקל? כיצד ניתן לעבור את הליך ההוצאה לפועל בצורה הקלה ביותר? בשורות הבאות נשיב לשאלות הללו.

אם תלויים ועומדים כנגדך תיקים בהוצל"פ ואם הוטח עיקול על חשבונות הבנק שלך, מיטלטלין וכספים השייכים לך, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע של המקור לסיוע בהוצאה לפועל יחזרו אליך בהקדם. יועצת מיומנת או יועץ מקצועי מטעמנו ילוו אותך לכל אורך התהליך, מרגע יצירת הקשר ועד להשלמת התהליך וכן סגירת תיק בהוצל"פ.

היועצים שלנו פועלים בכל רחבי הערץ, באחוזי הצלחה מרשימים בסיוע לחייבים בהליך הוצל"פ. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולחסוך לעצמך עגמת נפש מיותרת ותקופה ארוכה של אי ודאות. כדאי ליצור קשר כעת.

המקור למידע ברשת על שירותים בתחום ההוצל"פ

התאמת יועץ פיננסי מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרה של יועצים פיננסים

הוצאה לפועל עיקול ומשמעותו

עיקול בהליך הוצאה לפועל הינו החרמת רכושו של החייב. החרמת הרכוש עלולה לבוא לידי ביטוי בביצוע עיקול חשבון בנק, עיקול משכורת, עיקול מיטלטלין או החרמה של כספים השייכים לחייב. אם מדובר בעסק, המשמעות של עיקול היא שניתן להחרים גם תקבולים עתידיים של העסק מלקוחות.

המטרה של עיקול בהוצל"פ

כאשר מוטל בהליך הוצאה לפועל עיקול חשבון בנק וכספים אחרים השייכים לחייב, המטרה כפולה: מחד, נועד העיקול למנוע מהחייב להעלים כספים או רכוש, באופן שיפגע בזכותו של הזוכה לקבל בחזרה כספים המגיעים לו. העלמת רכוש מתאפשרת באמצעות העברה שלו לאחר, או העברת כספים לחשבונות במקומות שאליהם מנועות רשויות המס בישראל מלהגיה.

מה ניתן לעקל בהליך הוצל"פ

להלן רשימה חלקית של רכוש ונכסים של החייב שניתן לעקל

חשבונות בנק

כל חשבונות הבנק של החייב ניתנים לעיקול. כשמדובר בחשבונות, מדובר גם בתוכניות חיסכון, פיקדונות, ניירות ערך והמחאות (כולל המחאות עם תאריך פירעון עתידי). עם העיקול הוטל על חשבון העסק, ואם העסק הוא חברה בע"מ, לא ניתן להטיל עיקול על חשבונו הפרטי של החייב. הדברים אמורים גם לכיוון השני – חשבונות של חברה בע"מ לא יעוקלו בגלל חובות אישיים של הבעלים.

רכוש ומיטלטלין

אם וכאשר החוב הוא בסכומים גבוהים, ניתן לעקל גם את רכושו של החייב. זאת, למעט רכוש וכספים שהוגדרו מלכתחילה בחוק כבלתי ניתנים לעיקול.

עיקול רכב בהוצאה לפועל

בהליך הוצל"פ ניתן לעקל גם רכבים. זאת, בתנאי שהרכב איננו כלי העבודה של החייב ומשמש אותו לצורך יצירת הכנסה. (כך, לא ניתן לעקת משאית של מי שעוסק בהובלת דירות, רכב קירור של מי שהוא הבעלים של קו חלוקת גלידות או מונית שבעליה מתפרנס ממנה).

נדל"ן

קרקעות ונכסי נדל"ן אחרים השייכים לחייב ניתנים לעיקול. גם דירת המגורים של החייב ניתנת, במגבלות מסוימות, לעיקול.

סוגי רכוש שלא ניתן לעקל

להלן רשימה חלקית של רכוש וכספים שבהליך הוצאה לפועל עיקול איננו אפשי עבורם:

א' – ביגוד, מזון, כלי אוכל וכלי בית המשמשים את החייב בחיי היום יום.

ב' – תשמישי קדושה

ג' – בעלי חיים – הן חיות מחמד והן בעל חיים המשמש את החייב לצרכי פרנסה או ניהול חיים תקינים. (לא ניתן לעקל סוס ממוכר אבטיחים, או כלב נחייה מעיוור).

ד' – מכשיר טלוויזיה, מכשיר רדיו, מכשיר טלפון – בתנאי שמדובר במכשירים יחידים. אם מדובר במכשירים יקרים מעבר לשווי שנקבע בחוק, או אם מדובר במספר מכשירים, ניתן לעקל את מרביתם.

ה' – כספים וקצבאות המגיעים לחייב. החוק מפרט אילו כספים וקצבאות השייכים לחייב, לא ניתן לעקל. כך לדוגמה, כספי מזונות או כספי סיוע בשכ"ד המגיעים לגרושה, אינם ניתנים לעיקול.

כיצד ניתן להימנע מעיקול

ישנן מספר דרכים למנוע בהליך הוצאה לפועל עיקול חשבון בנק, עיקול רכוש או מיטלטלין השייכים לחייב. עם הדרכים הללו ניתן למנות התנגדות לביצוע העיקול, תוך מתן תצהיר המפרט את הסיבות להתנגדות. אחת הסיבות האפשריות להתנגדות הינה טענת "פרעתי" – טענה המפרטת את השגותיו של החייב ואת העובדה שהחוב נפרע למעשה, או שהזוכה ויתר עליו במפורש, או בעקבות אי נקיטת פעולה לפירעון החוב לאורך תקופה ארוכה.

הסדר חוב בתהליך הוצאה לפועל
הסדר חובות בהוצל"פ
הליך מהיר בהוצאה לפועל
הליך הוצל"פ מהיר
הפטר מהיר בוצאה לפועל
הפטר מהיר בהוצל"פ
סגירת תיק בהוצאה לפועל
סגירת תיק בהוצל"פ

עוד דרך להימנע מעיקול בפרט והליך הוצל"פ בכלל, הוא הגשת בקשה על ידי החייב או על ידי אחד הזוכים, לפתוח בהליכי פשיטת רגל כנגד החייב. אם מדובר בעסק, המקבילה לפשיטת רגל הינה חדלות פירעון של העסק ופתיחת הליכי פירוק.

דרך נוספת, ואולי נכונה יותר, היא להגיע לכדי הסדר חובות בין החייב לבין הזוכים. הסגר כזה עשוי להביא תועלת לכל הצדדים. מצד אחד, הזוכים עשויים לקבל בחזרה חלק גדול יותר מהכסף המגיע להם. מצד שני, החייב יכול להמשיך להתנהל כרגיל, תוך שהוא משלם לשיעורין את החוב שלו לזוכים. באתר שלפניכם ייחדנו שני מאמרים לנושא הסדרי חובות בהליך הוצל"פ.

היועצים הפיננסיים המומחים של המקור לסיוע בהוצאה לפועל מסייעים ומלווים את הלקוחות שלהם לאורך כל הדרך, מרגע יצירת הקשר ועד לסיום ההליכים בהוצאה לפועל. אם תלויים ועומדים כנגדך תיקים בהוצל"פ ואם יש לך עניין לסגור אותם במהרה, זה המקום עבורך. כדאי ליצור איתנו קשר כבר כעת באמצעות האתר. לחילופין, ניתן ליצור קשר טלפוני בשעות העבודה המקובלות. המקצוענים שלנו פועלים בתחום במשך שנים, באחוזי הצלחה גבוהים במציאת פתרונות ללקוחות המצויים בהליכי הוצל"פ. כדאי ליצור קשר כעת.