title
לחצו להתקשרות:


הלוואת משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה הינה למעשה הלוואת משכנתא לכל מטרה. ההבדל היחיד בין שתי ההלוואות הללו הוא אחד: הלוואת המשכנתא מוחזרת למלווה בתשלומים, היכולים להתפרש על פני עשרות שנים. המשכנתא ההפוכה, לעומת זאת, הינה הלוואת בלון, כאשר מי שנטל את ההלוואה איננו מחזיר דבר – לא את הקרן ולא את הריבית. בשורות הבאות נרחיב מעט על משכנתא הפוכה. מעבר להסברים, יתמקד המאמר בסיבות לנטילת משכנתא הפוכה, ביתרונות ובחסרונות שלה ובחלופות אפשריות.

המקור למשכנתא אופטימלית מציע לך מגוון רחב של פתרונות אפשריים להשגת מימון לכל מטרה, בתנאים אטרקטיביים ובהתאמה אישית לצרכים ולהעדפות שלך. הנציגים שלנו יבדקו עבורך את הכדאיות של כל אחד מהפתרונות הפיננסיים וימליצו על פתרון שיותאם עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אליך בהקדם להמשך התהליך.

המקור למידע ברשת על שירותים בתחום ההוצל"פ

התאמת יועץ פיננסי מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרה של יועצים פיננסים

משכנתא הפוכה – מה זה אומר

לא אחת קורה, שהצרכים הכספיים של יחיד או של זוג בשנות השישים שלו והלאה, הם גדולים מההכנסה. במקרים אחרים, הזוג המבוגר זקוק למזומנים לצרכים שונים, אבל חלק ניכר מהמוסדות הפיננסיים נרתעים מלהעניק הלוואה או מימון, בגלל הגיל. אם לרשות האנשים הללו עומד נכס נדל"ן, ואם הנכס הזה איננו משועבד, הרי שהוא יכול לשמש כבטחון עבור הלוואה, בגובה של עד מחצית מערכו של הנכס.

אחת ההלוואות היותר פופולאריות בשנים האחרונות בקרב מבוגרים וקשישים, הינה הלוואה הקרויה "משכנתא הפוכה". ההלוואה הזאת, בניגוד למשכנתא רגילה, איננה משמשת לרכישת נכס אלא ההפך. הלוואת משכנתא הפוכה ניתנת תמורת נכס קיים, המשמש כבטוחה עבור החזר ההלוואה. ההימנעות מהצורך בהחזר תקופתי, יחד עם הבטחת המגורים בדירה הממושכנת עד סוף החיים,  הופכים את המשכנתא ההפוכה לאטרקטיבית ביותר.

סיבות אפשריות לנטילת משכנתא הפוכה

לא בכל מקרה שבו מתעורר צורך במזומנים, יש צורך לקחת הלוואת משכנתא כנזכר לעיל. ואולם יש מקרים, שבהם הדבר כמעט מתבקש לכאורה. מקרה אחד, שבו מעוניינים ההורים להעניק סיוע כספי לילדים, בלי שהדבר ישפיע על תזרים המזומנים שלהם. הסיוע ניתן, בדרך כלל, לרכישת דירה משלהם או הסדר חובות קיימים כעזרה לקרובי משפחה ולבעלי BDI שלילי. זאת בעיקר במקרים שלילדים אין אפשרות להעמיד את ההון העצמי הנדרש, בגובה של 25% לכל הפחות ממחיר הבית החדש.

מקרה אחר שבו נדרשת נטילת משכנתא הפוכה, הינה אם וכאשר ההכנסה החודשית מהפנסיה איננה מספיקה. במקרה הזה אפשר לקבל סכום אחד גדול, או סכום חודשי קבוע, למשך תקופה ארוכה מאד. כל זאת, בהנחה שכל האפשרויות האחרות והחלופות נבדקו ונמצאו בלתי מתאימות.

בחלק מהמקרים, הצורך במזומנים נובע מהצורך המתגבר בתרופות. במקרים אחרים מדובר בהגשמת משאלה, לדוגמא מסע ארוך לחו"ל הדורש משאבים כלכליים רבים.

משכנתא הפוכה לעומת חלופות אחרות

כל פתרון כלכלי צריך להיות מותאם למי שמשתמש בו. עם זאת, חשוב להדגיש את העובדות הבאות, כשלוקחים את המשכנתא ההפוכה.:

עלויות גבוהות: הריבית עבור משכנתא הפוכה היא גבוהה, ועומדת על כחמישה אחוזים לשנה (5%). אם לקחת בחשבון גם ריבית דריבית, הרי שהאחוז האמיתי גבוה בהרבה. לכאורה, הלוואה עולה יותר. אבל החזרי ההלוואה מוגבלים בזמן, ומותירים את הנכס בידי בעליו או בידי היורשים שלהם.

פגיעה דה פקטו בילדים: למעשה, משכנתא הפוכה מקטינה בצורה משמעותית את הירושה. בחלק מהמקרים, שבהם ההורים חיו עד לשיבה טובה בביתם, נותר בידי הלידים פחות מרבע ממחיר הדירה של ההורים. מבחינת נוטלי המשכנתא ההפוכה, צרכי החיים היום פגעו בירושה של מחר.

אבל האם ישנן חלופות לנטילת משכנתא הפוכה? התשובה על השאלה הזאת מתבקשת – יש חלופות, והן אפילו לא רעות. עם החלופות הללו ניתן למנות נטילת הלוואה גדולה, שהילדים מקבלים, אבל הם גם מממנים את ההחזר התקופתי שלה. הלוואה כזאת ניתן לפרוש על פני תקופה ארוכה, שבסופה תיפרע המשכנתא. גם כאן הנכס משמש ערובה, אבל תמורת ההלוואה חוזרת לבנק, מבלי לפגוע בדירה.

אם יש לך צורך במזומנים, הן לצורך אישי שלך והן על מעת לעזור לילדים, הגעת למקום הנכון. אנשי המקצוע של המקור להלוואות מסייעים ללקוחות המעוניינים בכך, במציאת הלוואה מותאמת אישית עבורם. אנשי המקצוע שלנו ימצאו עבורך את ההלוואה הטובה ביותר או את החלופה הטובה ביותר למשכנתא. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע שלנו יצרו אתך קשר בהקדם. אנו נלווה אותך מרגע הגשת הבקשה ועד לקבלת הכסף בפועל. כדאי להתקשר עוד היום ולעשות צעד ראשון לקראת הקלה משמעותית של בעיית המזומנים שלך.