title
לחצו להתקשרות:


משכנתא חוץ בנקאית והסדר חוב

חוב לא משולם ושאינו מוסדר, צובר ריבית וקנסות פיגורים. זאת נוסף על עיקול למטרת גביית חובות, השבתת חשבון הבנק ופתיחה בהליך הוצאה לפועל כנגד החייב. ואם בכך לא די, לעיתים קרובות נוספות על העיקולים והליכי ההוצאה לפועל גם תסבוכות משפטיות. באילו מקרים כדאי לקחת משכנתא בנקאית לכיסוי חובות? מהו גובה המשכנתא המרבי בעבור נכס נדל"ן? באילו נסיבות ניתן לקחת משכנתא דרך הבנק? מתי כדאי לקחת משכנתא חוץ בנקאית לכיסוי חובות? במאמר שלפניכם נעסוק בנושים אלה בהרחבה.

היועצים הפיננסיים של המקור להוצאה לפועל מסייעים ללקוחות פרטיים ולבעלי עסקים שנקלעו לקשיים, למצוא את הדרך המתאימה ביותר עבורם לחילוץ פיננסי. אם יש לך בעיות פיננסיות וחובות הדורשים טיפול ופתרון מהיר, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה הרגילות. איש מקצוע מטעמנו יצור איתך קשר בהקדם. היועץ המקצועי ילווה אותך לכל אורך התהליך, עד להשגת הפתרון הטוב ביותר עבורך. זאת, באמצעות נטילת משכנתא חוץ בנקאית או הלוואת משכנתא בנקאית מתאימה..

המקור למידע ברשת על שירותים בתחום ההוצל"פ

התאמת יועץ פיננסי מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרה של יועצים פיננסים

משכנתא בנקאית והסדר חובות

משכנתא במימון חוץ בנקאי מאפשרת לאדם פרטי או בעל עסק שנקלע לחובות גדולים המעיקים עליו להמיר אותם בהלוואה לטווח ארוך. פרישת תשלומים נוחה והחזרים חודשיים נמוכים יאפשרו ללווה לחזור להתנהלות תקינה, הן בחשבון הבנק והן בחיי היום יום.

פרישת החזרי ההלוואה על פני תקופה ארוכה מקטינה את סכום ההחזר החודשי ומעניקה לחייב הזדמנות פז לשקם את עצמו מבחינה כלכלית. חילוץ פיננסי באמצעות הלוואת משכנתא מאפשר לחייב לחזור למסלול חיים רגוע, תוך הימנעות מהליך פשיטת רגל, שבכל מקרה יביא לתפיסת הנכס במסגרת כינוס נכסים ומכירה שלו במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק..

יתרונות משכנתא ביחס להלוואה

על מנת לבחור את מסלול המימון המועדף, יש לבדוק תחילה את היתרונות והחסרונות של הלוואה מצד אחד, ונטילת משכנתא מצד שני. להלן סיכום קצר של היתרונות והחסרונות של כל אחת מצורות המימון:

יתרונות הלוואה לכיסוי חובות

היתרון העיקרי של נטילת הלוואה ביחס למשכנתא לסגירת חובות, טמון בזמן הקצר יחסית ובמספר התשלומים הנמוך מרגע קבלת הכסף ועד לסגירת החובות. החזרי הלוואות, הן הלוואות בנקאיות והן הלוואות חוץ בנקאיות, נפרשים על פני תקופה של 60 חודשים לכל היותר – קרי 5 שנים. מדובר בטווח זמן קצר לכל הדעות, שלאחריו ניתן להשתחרר מהחובות ולחזור לחיים תקינים.

חסרונות הלוואה לכיסוי חוב

להלוואה לכיסוי חוב ישנם שני חסרונות עיקריים: הראשונה – גובה ההחזר החודשי. כיון שלא ניתן לפרוש את החזרי ההלוואה לתקופה של יותר מאשר 5 שנים, הרי שההחזרים החודשיים במקרה הזה יהיו גבוהים יחסית. במקרים חריגים, יסכים הבנק או הגוף שהעניק את ההלוואה, לפרוש את ההחזרים על פני 7 שנים, קרי 84 החזרים חודשיים. אבל גם במקרה הזה, תשלומי ההחזר יהיו גבוהים מאד.

החיסרון השני בהלוואות מהסוג הזה טמון בריביות הגבוהות שחלות עליהן. מדובר בריביות שבמקרה הטוב גבוהות בכמה וכמה אחוזים מהריביות המקובלות על משכנתאות. גובה הריבית הינו פונקציה של הסיכון הכרוך בהענקת הלוואה לאדם פרטי או לבעל עסק, כשהעסק עצמו נמצא במצב בעייתי. ההחזר החודשי במקרה כזה יהיה גבוה, כאשר חלק לא קטן ממנו ניתן לייחס לריביות.

יתרונות משכנתא ביחס להלוואה

היתרון העיקרי בנטילת משכנתא ביחס להלוואה טמון בעובדה שהחזרי המשכנתאות מתפרשים על פני פרק זמן ארוך במיוחד. מדובר בפרישת החוב על פני תקופה של עשרים שנה ואף למעלה מכך. כתוצאה, תשלום ההחזר החודשי הוא קטן במיוחד.כיון שכך, נוצרת עבור החייב הזדמנות אמיתית להבראה כלכלית, גיבוש הסדר חובות מול הנושים וחזרה לשגרת חיים מבורכת..

חסרונות משכנתא להחזר חובות

היתרון הטמון בנטילת משכנתא חוץ בנקאית הוא למעשה גם החיסרון שלה. מדובר בתשלום חודשי קבוע, לאורך תקופה היכולה להגיע לעשרות שנים. אמנם התשלומים החודשיים הם קטנים יחסית והריביות גם הן לא גבוהות, אבל העובדה שחודש אחרי חודש, שנה אחר שנה התשלום הזה נגרע מההכנסה החודשית, יש בה כדי להעיק על הלווה. ביותר ממקרה אחד העדיפו לווים נטילת הלוואה חוץ בנקאית בריביות גבוהות יחסית, על פני נטילת משכנתא חוץ בנקאית בפרישת תשלומים נוחים, לאורך זמן.

היועצים הפיננסיים האיכותיים של המקור להוצאה לפועל מייעצים ללקוחות המעוניינים בכך באשר לדרך הנכונה והטובה ביותר להגיע לכדי הסדר חובות בהוצאה לפועל. זאת, במטרה להימנע משלב חקירת היכולת בהוצל"פ וכינוס הנכסים. כל הסדר מהסוג הזה מותאם אישית ללווים, תוך התחשבות ביכולת ההחזר החודשי שלהם, בשווי הנכס המשועבד להלוואה ובהתנהלות הלווה בחשבון הבנק שלו.. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנו נחזור אליך בהקדם להמשך התהליך.

גובה המשכנתא ביחס לערך הנכס

גובה הלוואת המשכנתא שהבנק מעניק כנגד נכס נדל"ן לא יעמוד על יותר מאשר חמישים אחוזים מערך הנכס. קביעת ערך הנכס תתבצע באמצעות הערכת שמאי, כנהוג בעת נטילת משכנתא מכל סוג שהוא. בדרך כלל, הבנקים נמנעים מנטילת סיכונים מיותרים. מבחינתם, משכנתא כנגד נדל"ן שנלקחת במטרה להגיע להסדר חובות עם נושים, מגלמת סיכון גבוה יחסית. כיון שכך, אחוז המשכנתא מערך הנכס יהיה נמוך.

חשוב להדגיש כי אופציה זו איננה רלוונטית סכל מקרה. לדוגמה – אם עדיין ישנה משכנתא על הנכס שהלווה מעוניין לשעבד, ניתן להניח כמעט בוודאות שהבנקים יסרבו לבקשה למשכנתא נוספת. זאת, בנוסף לעובדה שהבנקים מסרבים להעניק הלוואות ללקוחות שמתנהלים כנגדם הליכים בהוצל"פ.

קונס נכסים
גביית חובות וקנסות
חקירת יכולת חייבים
משכנתא חוץ בנקאית
הוצאה לפועל
משכנתא לסגירת חובות
גירושים ומזונות

כדאיות סיכון נכס בתמורה למשכנתא

משכנתא, בין אם בנקאית ובין אם משכנתא חוץ בנקאית, אינה פתרון קסם. אמנם היא מאפשרת לפרוש חוב קיים לטווח ארוך, ולפעמים היא האופציה היחידה של בעל החוב להתנהל ללא מגבלות. יחד עם זאת, הלוואת המשכנתא גם מעמידה בסיכון מסוים את הנכס המשועבד. זאת, כיון שאם הלווה לא יעמוד בהחזרי המשכנתא, הוא עלול לאבד את הנכס. הסטטיסטיקה מלמדת שבכל שנה מאבדים כמה עשרות לווים את הנכסים שלהם, בדיוק באופן הזה.

יחד עם זאת, לווה שצבר חובות חוץ בנקאיים, חייב כסף בשוק האפור וחשבון הבנק שלו מוגבל, איננו יכול באמת להימנע מלמשכן את נכס הנדל"ן שברשותו בתמורה להלוואת משכנתא. זאת, כמובן, אם הוא מעוניין להימנע ככל האפשר מהליך פשיטת רגל אם בנוסף לבעיות שצוינו לעיל, הבנקים מסרבים גם הם לבקשת המשכנתא כנגד נכס קיים, נטילת משכנתא חוץ בנקאית היא האופציה היחידה שנותרה בפניו. רק משכנתא מהסוג הזה תעניק לו הזדמנות לשנות את המצב.

שיעבוד נכס מדרגה ראשונה ושיעבוד מדרגה שנייה

אם עדיין קיימת משכנתא קודמת כנגד הנכס ובעלי הנכס מבקשים משכנתא נוספת כנגדו, הבנק או הגוף שהעניק את המשכנתא הראשונה מקבל שיעבוד מדרגה ראשונה עבור יתרת החוב, במקרה שהנכס ימומש, קרי יעמוד למכירה עקב אי עמידה בתנאי ההחזר. משמעות השעבוד מהדרגה הראשונה היא שמי שרשום כנושה הראשון יזכה לקדימות בפירעון החוב של בעל הנכס כלפיו. רק לאחר מכן יוכל הגוף השני, שהעניק משכנתא בשעבוד מדרגה שנייה,לממש את חלקו בחוב.

מוסדות בנקאיים לעולם לא יעניקו משכנתא כנגד נכס, אם השעבוד המוצע להם כנגד ההלוואה הוא שעבוד מדרגה שנייה. זאת ועוד – הבנקים גם לא יסכימו לרישום הערת אזהרה נוספת כנגד הנכס, גם אם מדובר בשעבוד מדרגה שנייה.

במרבית המקרים יהיה צורך לחסל משכנתא אחת ולקחת משכנתא אחרת, בסכום גבוה יותר. חברות הפועלות בשוק האשראי החוץ בנקאי עשויות, בניגוד לבנקים, להעניק משכנתא בשעבוד מדרגה שנייה. ואולם הדבר תלוי ביתרת המשכנתא הקיימת ובמרווח בינה לבין ערך הנכס. בנוסף, הריביות עבור המשכנתא הזאת ותנאי ההחזר שלה יהיו שונים מאד מאלה הנהוגים במשכנתא רגילה, עם שעבוד מדרגה ראשונה. וזאת, בלי לקחת בחשבון את הסיכון הגבוה יחסית שהגוף המלווה נוטל על עצמו בגלל הליך ההוצל"פ המתנהל כנגד החייב.

ייעוץ פיננסי וקיצור הדרך למשכנתא

מכל האמור לעיל נמצאנו למדים שגם אם ברשות הלווה הפוטנציאלי קיים נכס נדל"ן וגם אם הוא מוכן לממש אותו, הדרך להשגת ההלוואה תהיה ארוכה ומייגעת. ההמלצה הטובה ביותר שלנו הינה להסתייע בשירותיהם הטובים של יועצים פיננסיים מנוסים ומכוונים להצלחה.

אם יש לך רצון להגיע להסדר חובות עם הנושים שלך בדרך להיחלצות ממצב פיננסי בעייתי, ואם יש לך נכס נדל"ן שניתן למשכן, זה המקום עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת דרך האתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה הרגילות. אנשי המקצוע שלנו יחזרו אליך בהתאם וילוו אותך בהמשך התהליך, עד להשגת הפתרון המתאים ביותר עבורך.