title
לחצו להתקשרות:


משכנתא לחייבים בהוצאה לפועל

הליך פשיטת רגל עלול לגרום זעזוע לא קטן בהתנהלות הפיננסית של החייב. בשלבים הראשונים בתהליך, הוא עלול להימצא במצב בעייתי: מצד אחד, אין ביכולתו לעמוד בתשלומי החוב ומנגד, הוא לא יכול לקבל הלוואה או משכנתא באמצעות הבנקים. זאת, בגלל הסיכון הגדול יחסית הכרוך בהענקת משכנתא לחייב בהוצאה לפועל. עם זאת, ניתן לקבל הלוואת משכנתא חוץ בנקאית כנגד נכס נדל"ן קיים – בית, מבנה או קרקע השייכת לחייב.

מה היתרונות בנטילת משכנתא לחייבים בהוצאה לפועל לחייב? אילו יתרונות מזמנת משכנתא כזאת לזוכים? באילו תנאים ניתן לממש הלוואת משכנתא יחד עם הסדר חובות בין הצדדים? בהמשך המאמר נשיב בהרחבה לשאלות הללו.

היועצים הפיננסיים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים לחייבים בהוצאה לפועל, בהשגת משכנתא חוץ בנקאית מותאמת אישית כנגד נכסים. זאת, במטרה להגיע להסדר חובות עם הנושים במהירות האפשרית. התאמת המשכנתא נוגעת הן לשיווי המשקל בין גובה ההלוואה למחיר הנכס והן ליכולת ההחזר של הלווים.

אנשי המקצוע שלנו פועלים בכל רחבי הארץ והם בעלי ניסיון רב במימון, הלוואות חוץ בנקאיות ומשכנתאות. אם נפתחו נגדך הליכי הוצל"פ ואם יש לך עניין ורצון להגיע להסדר עם הנושים במהירות האפשרית, זה המקום עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר, או בטלפון בשעות העבודה הרגילות. יועץ או יועצת מטעמנו יצרו אתך קשר וילוו אותך לכל אורך הדרך עד לקבלת ההלוואה ומימוש הסדרי החוב.

המקור למידע ברשת על שירותים בתחום ההוצל"פ

התאמת יועץ פיננסי מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרה של יועצים פיננסים

פשיטת רגל או הסגר חובות

פשיטת רגל הינה חדלות פירעון של אדם פרטי בעקבות פסק דין. מדובר באדם שאיננו מסוגל לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות שלו. מנגד, הוא מעוניין לנהל אורח חיים רגיל ונורמטיבי, נטול חובות והתחמקות מתמדת מהנושים. הגשת הבקשה לפשיטת רגל מונעת למעשה מבעלי החוב לנקוט כל אמצעי כנגד החייב. זאת, כיון שמרגע שאושרה הבקשה, מי שמנהל את התיק הוא הרשם בהוצאה לפועל או נציג שמונה על ידו. בסיום התהליך מוציא הרשם בהוצאה לפועל צו הפטר, השומט את כל החובות הידועים שנותרו לחייב

פשיטת רגל ומשמעותה לחייב ולזוכים

אבל הליך פשיטת רגל, עם כל היתרונות שהוא מביא לחייב, מותיר בסיומו את פושט הרגל בלא נכסים או רכוש מכל סוג שהוא. תוך כדי התהליך נתפס הרכוש על ידי כונס הנכסים, נמכר לכל המרבה במחיר והתמורה משמשת להפחתת החובות לספקים. כל זה, ועדיין לא הוזכרה תקופת הביניים שבה החייב איננו יכול לנהל חיים כלכליים נורמאליים והוא מוגבל מאד הן בניהול חשבון הבנק שלו והן בחייו האישיים – כולל צו עיכוב יציאה מהארץ

מבחינת הנושים, הליך פשיטת הרגל וכינוס הנכסים, אין בו כדי להשיב להם, במרבית המקרים, את מלוא החוב. לרוב, הם יקבלו רק חלק מזערי ממנו. ההיגיון מלמד שאחרת, הליך ההוצאה לפועל לא היה נפתח כלל והחובות היו מוחזרים בשלמותם.

במצב הדברים כפי שהוא מתואר לעיל, כל הצדדים יוצאים בהפסדים כבדים. לעומת זאת, נטילת משכנתא לחייבים והגעה להסדר חובות עם כל אחד מהנושים, עשויה להניב רווח לכל הצדדים

יתרונות הסדר חובות לחייב ולזוכים

כאמור, היתרונות בהגעה להסדר חובות מיטיבים לרוב עם כל הצדדים לעסקה. להלן רשימת היתרונות העיקיים בעסקה כזאת לכל הצדדים המעורבים:

היתרונות של משכנתא לחייב

עבור החייב, נטילת משכנתא והגעה להסדר חובות יש בה תועלת רבה. מצד אחד, החייב הליך ההוצאה לפועל איננו ממוצה עד תום. משמעות הדבר היא שחלק מהנכסים ייוותרו בידי החייב. בנוסף, תשלומי החוב יתפרשו על פני תקופה ארוכה, מה שיסייע לחייב בחזרה להתנהלות פיננסית מאוזנת. פרישת החובות מאפשרת הקטנת ההחזר החודשי.

יתרון נוסף שהחייב נהנה ממנו הוא הריביות הנמוכות יחסית בגין הלוואת המשכנתא שהוא לוקח. זאת, כיון שההלוואה מגובה בנכס נדל"ן קיים. בכל מצב אחר, הריביות שהיה משלם היו גבוהות מאד. הריביות על חוב בהוצאה לפועל הן גבוהות מאד, שלא לומר שערורייתיות. ואילו הלוואה בנקאית איננה באה כלל בחשבון. זאת, למרות שגם הלוואה נושאת ריביות גבוהות.

פסק דין ואמצעי אכיפה בהוצאה לפועל
פסק דין ואכיפה
איחוד תיקים בהוצל"פ
איחוד תיקים
הוצאה לפועל
הוצאה לפועל
חקירת יכולת חייבים
חקירת יכולת

בנוסף, יימנע החייב מהסנקציות המלוות בדרך כלל הליך הוצל"פ. העיקריות שבהן הן מניעת אפשרות יציאה לחו"ל וחוסר אפשרות לנהל חשבון עו"ש.

היתרונות של הסדר חובות לנושים

עבור הזכאים, היתרון בהסדר חובות טמון בעיקר בהזדמנות שלהם להחזיר לעצמם חלק גבוה יותר מהחוב, מזה שהיו מקבלים בכל הסדר אחר. זאת, כיון שמכירת הנכס, אם היתה יוצאת בכלל לפועל, היתה אורכת זמן רב יחסית. בנוסף, מחיר המכירה של נכס באמצעות כונס הנכסים היה נמוך יחסית.  הדבר לא היה מותיר לנושים אלא החזר קטן, יחסית להיקף החובות.

תנאים לנטילת משכנתא לחייבים וגיבוש הסדר חובות

הסדרת המשכנתא וגיבוש הסדר החובות תלוי בהסכמה של הנושים לעסקה המוצעת. בלי הסכמה שלהם לא ניתן להתניע את התהליך. בנוסף, חייב להתגבש הסדר חובות שיהיה תואם להלוואת המשכנתא שתתקבל תמורת הנכס. אם התנאים הללו יתקיימו, הרי שהסדר החובות יחליף את הליך ההוצאה לפועל, ישחרר את החייב מחובות וישיב לנושים חלק גדול מהכסף שלהם.

אם הינך בעיצומו של הליך פשיטת רגל – איחוד תיקים או חקירת יכולת, אבל טרם הוחל בהליך כינוס נכסים, ואם יש לך עניין בנטילת משכנתא לחייבים עבור הסדר חובות, זה המקום הנכון עבורך. אנשי המקצוע המיומנים של המקור למשכנתא אופטימלית יסייעו לך להשיג את המימון המבוקש בזמן הקצר ביותר ובתנאים הטובים ביותר האפשריים עבורך.

כדאי ליצור קשר כבר כעת דרך האתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה. היועצים הפיננסיים שלנו יחזרו אליך בהקדם וילוו אותך לאורך התהליך עד לקבלת המשכנתא בפועל ומימוש הסדר החובות. אנו פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה גבוהים. כדאי ליצור קשר כבכ כעת.